Блог Богдана Панкевича_image

Блог Богдана Панкевича

СОБОРНІ ПРИСТРАСТІ.

09.07.2011, 00:22
Поки що все спокійно на Соборі УПЦ МП.

Поки що все спокійно на Соборі УПЦ МП.

Але шуму напередодні було багато. Якийсь панічний страх витав у середовищі «вірнопідданих МП». Тут і Наталя Вітренко, екс-комуністка і полум’яна соціалістка, грудьми стала проти якоїсь тільки їй відомої «ватиканської загрози». І протодиякон Всія Русі о.Кураєв назвав Собор карикатурою, по-хамськи образивши шанованого представника від мирян Михайла Литвиненка. І повна, всеохоплююча шизофренія Альтернативного Собору, проведеного у приміщенні міському компартії, де на фоні величезного портрета Володимира Леніна з написом "Наша мета – соціалізм" встановили ікону Божої Матері і прапори з написом "За веру, царя и отечество. Союз русского народа" http://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/43241/

Паніка, одним словом. Страх, що можуть вислизнути з рук 12 тисяч парафій. Що хворий, старенький, але дуже авторитетний митрополит Володимир може, як висловився про себе кардинал Гузар, «ще теплою рукою» передати наступникам крамольну ідею автокефалії. І мало що ще неочікуваного може він ініціювати на тому Соборі.

Більшість із цих страхів озвучено в розмові відомого українофоба О.Чаленка із нещодавно відлученим від УПЦ МП Валентином Лукіяником. Ніхто так добре не розповість про сутність і причини соборного московського страху, як самі учасники процесу.

Заради справедливості варто додати, що наприкінці розмови обговорювалися питання, актуальні не лише для верхівки УПЦ МП, але і для інших конфесій – любов до розкоші, грошолюбство, протекціонізм, занедбування освітньої та соціальної місії Церкви. Але з одним нюансом – патріарх Кіріл та його команда були винесені поза рамки даної критики. Хохли знають своє місце.
http://blogs.pravda.com.ua/authors/chalenko/4e137570845b5/

Мудрим чоловіком є митрополит Володимир. Дай, Господи, йому здоров’я і продовжи його літа. Подяка йому вже тільки за те, що зумів нагнати страху і посіяти паніку в середовищі антиукраїнського табору. Виявити, що зовсім не питання Віри є для них пріоритетними.

Останні новини

Вчора
31 липня