Світ має запровадити санкції проти РПЦ та Кирила, - голова Центру нових рішень Єлісєєв

01 травня, 10:14
Суспільство
Світ має запровадити санкції проти РПЦ та Кирила, -  голова Центру нових рішень Єлісєєв - фото 1
Світ має запровадити санкції проти Російської Православної Церкви як організації, яка є пособником тероризму, переконаний дипломат, голова Центру нових рішень Костянтин Єлісєєв.

«Настав час, щоб Україна та світ запровадили санкції проти предстоятеля Російської Православної Церкви Кирила і проти РПЦ, тому що вони проповідують мову агресора, геноцид українського народу, беруть участь у воєнних злочинах проти українців разом з путінськими політиками», — зазначив Єлісєєв в ефірі Радіо НВ.

На думку дипломата, санкції мають включати арешт майна та рахунків РПЦ:

«Повірте моєму досвіду посла, я знаю, яка потужна майнова власність за кордоном у РПЦ, рахунки є, якими вони користуються. Нагадаю вам так званий духовний центр Росії, який побудований за президента [Франції Ніколя] Саркозі в центрі Парижа, біля річки Сена, неподалік Ейфелевої вежі. Ці всі речі необхідно закрити і поступово знайти механізм, щоб на це майно накласти арешт».

Як відомо, запровадити санкції проти РПЦ та її очільника за участь у воєнних злочинах та геноцид українців рвніше закликав Петро Порошенко. Він також наголоств на необхідності виконувати закони про боротьбу з колабораціонізмом та перейменування УПЦ МП.

Міністерство закордонних справ Литви теж закликало Європейський Союз запровадити санкції проти очільника РПЦ. А священики УПЦ МП зібрали 430 підписів за міжнародний церковний трибунал над Кирилом.