Тут і зараз. (Блог Марини Довженко)_image

Тут і зараз. (Блог Марини Довженко)

Україна - країна політичного православ"я

25.12.2012, 17:38
Україна - країна політичного православ"я. А також політичного іудаїзму. І мусульманства на додачу. Також політичного.

Гарант Конституції (навмисно вживаю цю характеристику, знущаюсь) авторитетно вітає громадян зі Священим місяцем Рамаданом. Затім із Ханукою. Потім з днем Святого Миколая. Наостанок, бажає Веселого Різдва за григоріанським і юліанським календарями. Чому світські ЗМІ друкують ці нечитабельні тексти, а не адекватні слова людей, що мають моральне право говорити про речі, важливі для християн, іудеїв, мусульман?

Про важливі події церковного життя в Україні пересічні її громадяни, не занурені в релігійні переживання, дізнаються тільки з контексту того, що захід відвідав Віктор-свєт Янукович і його челядь. Фракція ПРів дружньо чєлом б"є в храмі однієї з конфесій. Превентивне колективне замолювання гріхів?

Віра - річ особиста. Інтимна.

Але не в нашій країні політичного православ"я... де політики стоять в перших рядах під час служби, а їм вклоняються священослужителі. І монахині дружніми рядами віддають шану (добре, що не честь). А зрубити баблішка на виборах, так то і зовсім свята справа.

І тільки не треба розповідати про Візантійську імперію, про василевсів, що прирівнювались до духовної особи. Наші Януковичі не василевси. А ми якщо і імперія, то якась імперія зла. Тільки недолуга, бо наш злий геній до Дарта Вейдера не дотягує.

Вибачте. Тут Різдво, а я про такі невеселі речі...

Наболіло.