Блог о. Михайла Димида_image

Блог о. Михайла Димида

Протоєрей. Батько домашньої Церкви. Мрійник про Єдність Христової Церкви. Професор УКУ. Учасник відеоканалу "Християнин чи бандит?". 

Українці - вилізаймо на вишки!

02.02.2014, 20:29
Про потребу правдивої поінформованості ВСЬОГО українського населення про події в Україні.

Всім відомо, що український народ бореться, але зараз він бореться особливою боротьбою. Це факт, який люди сприймають, по-різному, залежно від інформованості та відкритості до правди. Треба однак знати, що боротьба – це складова кожного життя на нашій планеті-Земля. Хто бореться – той живе! Оскільки всі є сотворені різними, то й боротьба кожного інакша.

Посилення інтенсивності боротьби, яка настала зараз в нашому суспільстві, спричинена тим, що ми стали більшими альтруїстами, зрозуміли, що боротьба має відбуватися одночасно на різних фронтах. Внутрішня свобода, яку Бог кожному дарує має приносити свої плоди для всіх – для мене, для ближнього і для суспільства.

В тому полягає «вірність слову» про яку нині говорить святий Павло до Тимотея. Боротьба проти зла має бути постійно на високих обертах, - так як воно зараз є, - але не тільки в одній точці. Це має бути всеохоплюючою боротьбою, «гідною повного довір’я». Така універсальність боротьби має базуватися на тому, що її коренем і джерелом є Бог.

Інтенсивність нинішньої боротьби є даром, якого не можна проігнорувати чи гальмувати. Треба лише вміти її диверсифікувати, впізнати дари, які Бог дарував кожному зосібна, «про це міркувати, бути увесь у цьому, щоб поступ наш – усім був очевидним».

Просім цього дару – постійно, інтенсивно боротися проти всякого зла, яке в найменших видах захоче проникнути в наше серце, в наше довкілля. Тоді настане Божий мир, Небо на землі, щастя, громадянське суспільство, в якому буде добре всім спільно жити. Однак і там боротьба над собою буде продовжуватися, бо тільки вона знаменуватиме праведність нашого шляху.

Про особливість особистої боротьби пише нам євангеліст Лука. Наприклад, для тих, що малі ростом, як Закхей, боротьба полягає в тому, щоб «вилізти на дерево», схрестити свій погляд із Ісусом Христом і прийняти Його в гості.

Думаю, що для багатьох українців зараз найважливішим завданням є отримувати всебічну інформацію про феномен повстання частини народу проти обману, яке організується і пропагується тими, які мали б народові сприяти. Треба всім ВИЛІЗАТИ НА ВИШКУ – інтернетівську, телекомунікаційну, кабельну, щоб дізнаватися «чисту» правду. Пізнавання правди, в цьому випадку, це схрещення поглядк із Богом. Результат такої зустрічі ще непевний, лише якщо я послухаю слово, дам Христові зайти до свого дому, прийму його радо, незалежно від нарікань «смотрящих», тоді впізнаю правду, а вона спасе мене і мій народ.

Нехай такою буде наша боротьба – нині, і повсякчас, і на віки віків! Амінь!

Христос Раждається!