В Криму російські археологи знайшли стародавній християнський храм

12 лютого, 14:12
Культура
В Криму російські археологи знайшли стародавній християнський храм - фото 1
На плато Ескі-Кермен у Бахчисарайському районі Криму в результаті польових робіт було виявлено храм, який розміщувався біля північного входу в стародавнє місто.

Про це розповіла заступниця директора російського Інституту археології Криму Ельзара Хайредінова, передає Крим.Реалії.

«Над входом у храм розташовувався портал із висіченими хрестами. Зберігся і вівтар, що складається з плити і гранованого стовпа з висіченими хрестами. На вівтарному стовпі вирубано поглиблення для мощей і реліквій, які, на жаль, не збереглися, тому ми не можемо визначити, кому було присвячено храм», – розповіла вона.

Крім того, на розкопках, як стверджується, російським археологам Криму вдалося виявити уламки черепиці з мітками у вигляді хреста.

«У середні віки майстри, які виготовляли черепицю, часто позначали її літерами чи різними знаками та зображеннями. Хрест на черепиці ми знаходимо вперше. Можливо, таким чином майстер відзначив партію черепиці, призначеної виключно для храму», – додала Хайредінова.

Ескі-Кермен – середньовічне місто-фортеця у південно-західній частині Криму. Назва перекладається з кримськотатарської як «стара фортеця». Побудований на столоподібному гірському плато, обмеженому урвищами до 30 м заввишки. Є одним із найбільш відвідуваних печерних міст півострова.