• Головна
  • Проекти
  • Вчинено акт вандалізму над храмом Пресвятої Трійці, що на Сихові...

Вчинено акт вандалізму над храмом Пресвятої Трійці, що на Сихові

23.03.2010, 10:29
Вчинено акт вандалізму над храмом Пресвятої Трійці, що на Сихові - фото 1
Храм Пресвятої Трійці на Сихові – єдина львівська унікальна дерев’яна церква, збережена від XVII століття.

sykhiv.jpgЛЬВІВ – У ніч на 22 березня невідомі особи здійснили акт вандалізму над храмом Пресвятої Трійці, що на Сихові у Львові. Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради.

"За свідченням свідків, невідомий чоловік вночі зчинив наругу над церковними атрибутами і підпалив смітник із паперовими буклетами. Ми переживаємо, аби якоїсь ночі не сталося підпалу, адже церква дерев’яна. Це відбувається вже не перший раз - минулої п’ятниці невідомий чоловік біля хрестів побив вази з квітами і агресивно себе поводив. Матеріальної шкоди церкві не завдано", - розповіла член церковного комітету Храму Пресвятої Трійці Галина Полийчук.

Міліція розслідує справу.

Дерев’яний храм Пресвятої Трійці будували на львівській околиці у часи, коли 1654 року до Львова  наближалося військо українського гетьмана Богдана Хмельницького. Деякі історики припускають, що церкву будували за сприяння самого гетьмана. Будучи зразком української сакральної архітектури XVII століття, сихівський храм є одним із не багатьох у Західній Україні, які славляться своїм внутрішнім розписом. Стінопис церкви датований 1683 роком. У рослинний орнамент вписано зображення трьох святих воїнів: Теодора Тиронського, Юрія і Дмитрія. Такий добір святих відповідає героїчному часові, у якому був створений стінопис. Воїни одягнуті у панцирі, у їхніх руках списи і щити. Інтер’єр храму також оздоблений багатьма іншими стінописними сценами зі Святого Письма.