Блог Зиновія Свереди_image

Блог Зиновія Свереди

Візьми і зроби: наслідуймо приклад наших провідників

16.01.2016, 01:27
Час кризи - це не занепад, а період нових можливостей.

 

Під час тренінгів, конференцій та семінарів про розвиток громад, кооперацію, соціальне підприємництво та Митрополита Андрея Шептицького, переважно відчував одне: є необхідність не лише показати історичний приклад наших провідників, але і продовжити їхню справу у теперішній час. Особливо цікавими були слова Митрополита Андрея про меценатство. Коли в кінці 30-тих років він роздавав стипендії і матеріальну допомогу усім, хто попросив, то економи його запитали: чому Ви такі щедрі? А Він: скоро прийдуть сюди комуністи, і заберуть все, як і в східній Україні.... а вчитися треба, бо люди, які добре знають свою справу, потрібні всім, і займають високі визначні місця в суспільному ладі, який би він не був.

Тому підведемо короткий підсумок:

Розпочинаючи з лютого 2015 року до січня 2016, завдяки співпраці з послідовниками, священиками, вірними і просто друзям, разом з ними, провели 38 тренінгів про митрополита Андрея Шептицького та соціально-економічну діяльність української Церкви, кооперацію та соціальне підприємництво в таких містах, як Київ, Житомир, Хмельницький, Обухів, Васильків, Львів, Рівне, Яремча, Одеса, Кривий Ріг, Скадовськ. Були проведені зустрічі та семінари з громадами на Житомирщині, Хмельниччині, Рівненщині, Черкащині, Львівщині та Франківщині.

Завдяки професійним журналістам з телеканалів Euronews, Еспресо, Громадського каналу, Громадського радіо, УТ-1, Хмельницького ТБ, спільно зуміли провести теле- і радіопрограми на національному та регіональних каналах про діяльність Митрополита Андрея, про кооперацію, соціальне підприємництво та реформи в державі.

Спільно з високопрофесійними та натхненними однодумцями провели спільні конференції в УКРІНФОРМІ, для громад Київщини, Рівненщини щодо розвитку громад, діяльності Церкви, соціального та громадського підприємництва.

Приємно було зустріти професіоналів та спеціалістів з Першого Національного Аграрного Кооперативу, що бажають відновити достаток українських родин та розвинути села в кількох регіонах України і не побоялися викликів часу, а організувалися в спілки.

В кінці року дозріла ідея створення руху, який має свою ідею, місію та завдання та стане реформатором української економіки.

Спільно з однодумцями ми опрацювали та зареєстрували «Український Кооперативний Альянс». Сьогодні презентували його місію та діяльність на міжнародній конференції «Зелений тиждень» (Green Week) у Берліні, столиці Німеччини. На даній зустрічі були представники німецьких бізнесових структур, асоціацій та корпорацій, міністри та майбутні партнери для України. Ми підготували унікальні проекти та пропозиції для співпраці і також розкажемо про приклад Митрополита Андрея як кооператора: ми нічого не розпочинаємо, а продовжуємо і відроджуємо творчість громад в Україні. Завдяки Революції Гідності, ми зруйнували не просто чиюсь кримінальну монополію, що через корупцію стала організованою структурою гріха, а, найперше, закінчили з епохою страху та особистої пасивності. Народ дозрів до усвідомлення, що ніхто, крім нього, нічого не зробить та не побудує справді державницький лад, що служитиме людям. Лише спільна взаємодопомога, солідарність та відповіданість є реальним законодавством для нас.

Ідея створення «Українського Кооперативного Альянсу» була підтримана представниками бізнесу, агрономами, головами сільрад, педагогами, молодими студентами, а також українськими громадами та сім'ями. Українці втомилися від пустих політичних балачок та економічних псевдо-реформ, від популістів та псевдо-профі-реформаторів, що лобіюють будь-які інтереси, окрім інтересів народу. Українці втомилися від внутрішньої конкуренції, що несе виснаження та саморуйнацію. Як ніколи нам потрібні керівники, що подадуть і духовну ідею, і покажуть практичний приклад.

Після Берліну, у нас заплановані конференції по багатьох європейських містах у лютому та квітні, а згодом вже працюємо над тим, щоб у найближчий час відкрити представництва та офіси в Брюсселі та Лондоні. Вже ведемо переговори з кооператорами Італії та домовляємось про затишний офіс в знаменитій історичній частині Риму – Трастевере.

«Український Кооперативний Альянс» об'єднує представників з різних сфер діяльності. Ідея кооперації полягає в тому, щоб зібралися особи з різними професійними талантами та допомагали один одному у реалізації спільних ідей і планів. УКА стане продуктивною платформою для діалогу та співпраці для молоді. Теперішню кризу не потрібно трактувати як занепад, а як час для нових можливостей.

Все залежить від нас, нашого світогляду і довіри до правди. Наші діди піднімалися після важких руїн, спричинених війнами, репресіями, голодоморами.

Піднімемось і в теперішній час. Головне – мати поруч осіб, що здатні довіряти Божому Слову, що несе Правду та свободу.

 Український Кооперативний Альянс шукатиме талановитих лідерів, які поведуть за собою  громади і спільно з ними створять ефективні та успішні моделі сталого розвитку.

Зиновій Свереда,

Президент Українського Кооперативного Альянсу,

засновник Академії Етики та Економіки 

 

Останні новини

Вчора