Відносно всіх цих питань, є ще одне важливе і непросте питання віруючої людини: що на це все Бог? Яка Його воля у даній ситуації? Те, що Він проти насилля, це однозначно. Проте, якими засобами Він проти насилля: обману, самообману, втрати довір’я, компромісу зі злом, "примиренням" з ОЗУ "влада"?
Якщо вдасться уникнути кровопролиття і подальшого загострення протистояння - це великий плюс для України.
Проте:
1) Чи це означає, що народ тепер не повинен протистояти "злочинній владі"? Якщо повинен, то у якій формі? І як довго?
2) Якщо Яценюк стане прем'єр-міністром, і сформує свій уряд, як бути з гаслом "зека - геть"? А як з гаслом: "Банду - геть"? Буде оголошено на них мораторій і вони стануть знову актуальними лише у 2015?
3) Новий уряд отримує економіку у важкому стані. Треба буде приймати непопулярні рішення, щоб з нього вийти. На кого тепер можна буде звалити такий стан, на "попередників", тобто на уряд діючого президента? Але ж цей новий уряд теж буде урядом президента, згідно з Конституцією (прем'єра затверджує президент).
4) Членами уряду будуть одні опозиціонери, чи квоту отримають теж ті з коаліції? Якщо перше, то чи опозиція дотягне до виборів з хоча б сьогоднішнім рейтингом? Якщо друге, як цей мутант буде працювати? Домовляться?
5) Як тепер зі "зміною цілої системи, а не лише осіб у системі"? Адже опозиція вливається фактично у цю систему. Чи це лише тимчасове, компромісне влиття, "менше зло"?
6) Чи міністром юстиції, головним прокурором, міністром оборони, міністром МВС стануть опозиціонери? Чи тоді вони займуться злочинами "Беркута", продажних суддів, міліції? Чи отримають від президента лише "безпечні" міністерства, а силові він залишить своїм, щоб мати ситуацію у своїх руках, якщо щось?
7) Якщо ж опозиція не отримає силових відомств, яким чином доб'ється справедливості по відношенню до злочинів тих же силовиків, суддів?
8) Чи можна порівнювати цю ситуацію з польською 1989 року, де домовленість між владою і опозицією дійшла до компромісу «Президент – ваш (від влади), прем’єр – наш (від опозиції)»? Тоді у сеймі Польщі опозиція мала підтримку у вигляді більшості. Як тепер співпрацюватиме уряд з парламентською більшістю? Коса на камінь?
9) Чи буде проведена люстрація, без якої ніякої зміни системи не може бути? Чи будуть всі без винятку, чи то провладні, чи то опозиційні рівні перед люстрацією? Хто її проводитиме? Хто контролюватиме виконання рішення люстраційної комісії?
10) Що з народом, який на Майдані, особливо з тими радикальнішими? А з тими на Сході - як тепер здобути їх прихильність, будучи не лише проєвропейськими, але ще й в уряді, на голову якого звалиться відповідальність за всі непопулярні міри?
Здається, Янукович зробив хід конем. Цей хід називається: "І вівці цілі, і вовки ситі"... Принаймні, так це виглядає на сьогодні. Адже знають майже всі, що таке "домовлятися з гопником", це знали ще древні римляни: "Cave illum semper, qui tibi imposuit semel" ("Завжди остерігайся того, хто хоча б один раз обманув тебе").
І на кінець, відносно всіх цих питань, є ще одне важливе і непросте питання віруючої людини: що на це все Бог? Яка Його воля у даній ситуації? Те, що Він проти насилля, це однозначно. Проте, якими засобами Він проти насилля: обману, самообману, втрати довір’я, компромісу зі злом, "примиренням" з ОЗУ "влада"?