Африці не потрібні самозвані “рятівники” – Александрійський Патріарх про РПЦ

Африці не потрібні самозвані “рятівники” – Александрійський Патріарх про РПЦ - фото 1
Патріарх Александрійський Феодор 13 лютого у день хіротонії єрарха Александрійської Церкви єпископа Гулу Нектарія, описав труднощі та можливі спокуси, з якими він може зіткнутися через пересуди так званих лжебратів, які за «30 срібняків» спробують відвернути його від Матері-Церкви. Саме Александрійський Патріархат є Церквою-Матір’ю для всієї Африки.

Також Патріарх Феодор, натякаючи на розкольницьку діяльність РПЦ в Африці, підкреслив, що «Африці не потрібні захисники та самозвані рятівники», – цитує ДФУ повідомлення orthodoxianewsagency.gr.

Патріарх Александрійський зауважив: "Африка - материк майбутнього, де благодать Божа вимагає від нас служіння, потребує “мрій”. Африці потрібна “віра”.

Нагадаємо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначалося, що це рішення було ухвалене внаслідок "ухилення в розкол" Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ. Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної Церкви.

29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.

Раніше делегація Александрійської Церкви передала Патріарху Константинопольському Варфоломію листа, де йшлося про вторгнення Москви до юрисдикції Александрійського Патріаршого престолу в Африці. У Патріархаті наголосили, що створення Росією "екзархату" в межах юрисдикції Александрійського Патріархату є неканонічним і заяви з цього приводу на користь російської сторони робили священнослужителі, які або самоусунулися, або є невідомого походження, які вважають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату.

Синод Вселенського Патріархату на засіданні 11 січня висловив підтримку Александрійського Патріархату.

Проти вторгнення РПЦ на африканський континент виступив Предстоятель Кіпрської Православної Церкви. Предстоятель Албанської Православної Церкви також засудив вторгнення РПЦ на територію Александрійського Патріархату. Архиєпископ Афінський і Греції Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.