Блоґ Павла Береста. Про духовне й гріховне_image

Блоґ Павла Береста. Про духовне й гріховне

Церква є вічно молодою

21.05.2011, 17:49
17 травня Глава УГКЦ, Верховний архієпископ Києво-Галицький, Митрополит Київський Блаженніший Святослав (Шевчук) зустрівся зі студентами столиці в актовій залі Культурно-Мистецького центру Києво-Могилянської Академії.


17 травня Глава УГКЦ, Верховний архієпископ Києво-Галицький, Митрополит Київський Блаженніший Святослав (Шевчук) зустрівся зі студентами столиці в актовій залі Культурно-Мистецького центру Києво-Могилянської Академії. 

Блаженніший Святослав спілкувався зі студентами, та всіма зацікавленними, хто прийшов на зустріч з патріархом, на тему „Вічно молода і сучасна Церква”.

Часто в сучасному світі, особливо в України, вживається слово «церкви», яке мовиться в множині. Яке, як відзначив глава УГКЦ, з богословської точки зору вживати це слово в множині – нонсенс. Це є така парадигма, яка б не мала існувати, адже згідно з богослов’я апостола Павла церква – це є тіло Христове і вона єдина. Церква це продовження в просторі й часі таїнства воплочення Божою і людської природи в тілі Ісуса Христа. Таким чином, разом в собі поєдналося вічне і дочасне. Отже в своєму надприродному вимірі існує тільки одна Церква, яка в своєму людському елементі, протягом віків, фрагментувалась. 

Але від початку своїх розділів церква завжди шукала шляхів до свого поєднання, підкреслив патріарх Святослав (Шевчук). Отже в церкві поєднується вічне і тимчасове, поєднується єдність й множинність. І в такий саме спосіб поєднується древність і молодість. 

Слід відзначити, що й сама Українська греко-католицька церква є молодою. Середній вік священнослужителів УГКЦ складає 35 років. І як відзначив Верховний архієпископ, наша церква молода, бо після довгих років нищення й переслідування – воскресла. УГКЦ засвідчує всьому світові, що Церкву неможливо знищити. Можна знищити її ієрархів, можна знищити її людську частину, але Божественного елементу в церкві не можна знищити, й тому вона буде постійно відновлятися. 

Стародавні отці церкви вважали, що людина воскресне молодою. Адже саме в молодій людини проявляється вся повнота життя. І коли мертві воскреснуть, вони також матимуть повноту життя. І людина саме тоді відчуває себе зреалізованною і щасливою, коли вона пізнає ту повноту життя. А молодість в тілі Церкви береться с Божественного начала, й та Божественна природа постійно супроводжує тіло Церкви. І саме зараз вона проявляється у видимий спосіб у житті церкви. І через ту церкву сяє повнота Божого життя, бо через неї проявляється відблиск Божественної природи воплоченного Христа у тілі церкви – зазначив Блаженніший Патріарх Святослав. 

Свого часу він був наймолодшим католицьким єпископом у світі. Зараз є наймолодшим главою східної католицької церкви у світі.

Словами Івана Златоустого, предстоятель УГКЦ звернувся до молоді «в чому полягатиме вічне щастя людини у вічності? В тому, що ми будемо вічно пізнавати безмежного Бога. Отже ми будемо вічно з Богом і тій молодості не буде кінця. Все те, що апостоли сприйняли від Ісуса, Церква зараз передає людям». І саме цієї традиції, віри, саме цього вічного молодого слова Божого й потребує сьогоднішня молода людина.