Для тиску на Архиєпископа Хризостома II Москва підключила кіпрських богословів

Для "подолання розколу, який назріває в Кіпрській Православній Церкві" необхідно скликати Священний Синод. Таку думку висловили голови двох діючих на Кіпрі організацій мирян-богословів.

Для тиску на Архиєпископа Хризостома II Москва підключила кіпрських богословів - фото 61547

 

Таким чином промосковські кіпрські богослови підтримали 4 з 18 членів Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви, які виступили проти визнання ПЦУ.

Переклад на російську з Orthodoxia.info.оприлюднив сайт "Православная жизнь".

Про те, що в Церкві "назріває розкол" заявив голова Товариства богословів на Кіпрі Хрістакіс Євстафій.

«Простий народ просить від ієрархії нашої Церкви, від Священного Синоду нарешті зібратися і торкнутися цієї великої рани, що утворюється», - сказав Хрістакіс Євстафій.

Голова Всекіпрського Об'єднання греків-богословів Георгіос Кіріаку вважає, що питання української автокефалії може вирішити тільки Всеправославний Собор.

«Ця проблема не може бути вирішена синодальними рішеннями Помісних Церков, тобто визнання або невизнання канонічності неканонічного розкольницького єпископа, але скликанням Всеправославного Собору. Не може Священний Синод Кіпрської Церкви, або будь-який інший Синод однієї Помісної Церкви вирішити питання, яке стосується всього Православ'я. Нас же стосується поминання неканонічного Епіфанія нашим Предстоятелем і зневага Синоду», - сказав він.

Додамо, один з чотирьох промосковських єрархів Кіпрської Церкви, митрополит Тамаський Ісая заявив газеті Phileleftheros, що вони припинили співслужіння з архиєпископом Кіпрським Хризостомом і не відвідують Літургії за його участю, допоки Священний Синод Кіпрської Церкви не розгляне українське питання.

Митрополит Ісая ​​заявив, що Кіпрська Церква опинилась на порозі потенційного розколу, і додав, що від архиєпископа Хризостома залежить, чи повернеться ситуація до нормального стану. Митрополит Ісая сказав, що архиєпископ Кіпрський може скликати Священний Синод, щоб обговорити проблему згадування ним Митрополита ПЦУ Епіфанія.

Нагадаємо, Архиєпископ Кіпрський Хризостом II 2 листопада піддав жорсткій критиці позицію чотирьох з 18-ти членів Синоду Кіпрської архиєпископії – митрополитів Лімасольського Афанасія, Кіккського Никифора, Тамаського Ісаї, а також єпископа Аматського Миколи, які виступили проти визнання архиєпископом автокефалії Православної Церкви України і вступу з нею в канонічне спілкування. Хризостом вважає, що вони варті позбавлення сану.