Блог Богдана Панкевича_image

Блог Богдана Панкевича

ФАТІМСЬКА БОЖА МАТІР У ЛЬВОВІ.

20.05.2010, 00:02

13 травня цього року, на свято Вознесіння ГНІХ, у Львові відбулася знакова подія. Архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький організував урочистості з нагоди інтронізації фігури Фатімської Божої Матері, котру встановили у храмі по вул.Винниченка,30. Досить символічно, що цей колишній римо-католицький храм Матері Божої Громничої радянська влада зачинила, а декілька років тому греко-католицька громада його відкрила як Церкву Стрітення Господнього. Зраз обидві конфесії його використовують почергово.

Пригадаймо коротко Фатімські події.

Ось що пише Норман Дейвіс у книжці «Європа»: «3 травня 1917 року, у розпалі Першої світової війни, папа Бенедикт XV звернувся до Пресвятої Діви Марії, щоб Вона подала якийсь знак, що звістуватиме мир. Через 10 днів троє неписьменних дітей розповіли, що бачили Богородицю неподалік від села Фатіма в Португалії. Діти чули, як Свята сказала, що вона «Діва Марія», що от-от прийде Антихрист…Трохи згодом одна дитина, Лючія дос Сантос, повідомила, що Діва пророкувала й про Росію: «Я прийшла просити, щоб Росія була освячена моїм Непорочним Серцем. Якщо моє прохання почують, Росія навернеться і там запанує мир. Якщо ні, вона поширить свої хиби на весь світ, призвівши до воєн та переслідування Церкви…Але кінець кінцем моє Непорочне Серце переможе».

Перша з’ява відбулася 13 травня 1917 року. Потім кожного місяця 13-го числа Богородиця приходила знову. Збиралися великі натовпи людей, але бачити і чути ЇЇ могли лише троє дітей, котрі переказували все місцевому священику і єпископу. Щоб дітям повірили, одного разу людям було явлено справжнє чудо – «танок» Сонця. Востаннє Богородиця з’явилася 13 жовтня. Але вищі церковні ієрархи у це так і не повірили. Папа Бенедикт XV, котрий сам пів року тому просив дати знак, не зробив нічого. І через два тижні в Росії вибухнула так звана Велика Жовтнева Соціалістична Революція – владу захопив якщо і не Антихрист, то його тимчасові ставленики.

У 1930-му році Церква нарешті офіційно визнала правдивість з’яв Богородиці у Фатімі, але аж у жовтні 1942 року Папа Римський після кількох чудотворних напоминань частково виконав основне Фатімське розпорядження щодо Росії. Цей акт позитивно вплинув на хід Другої світової війни. Повністю Фатімське розпорядження виконав лише Папа Іван-Павло ІІ у 1985 році. Результат не забарився – до влади прийшов Горбачов і невдовзі «Імперія Зла» завалилася.

Все це відбулося після того, як знову ж таки 13 травня (!) 1981 року Папа мало не загинув від куль вбивці, а чудесне своє зцілення цілком щиро завдячив Фатімській Богородиці.

Цікаво, що під час чудесних з’яв Богородиці у ХІХ і ХХ століттях Вона промовляла не до кардиналів, єпископів чи інших вчених богословів, а в основному до дітей і підлітків – неосвічених, примітивних, але безхитрісних та «чистих серцем». І незбагненним чином ставалося так, що вони дослівно запам’ятовували вислови та побажання, сенс, а іноді і зміст яких не здатні були зрозуміти. Чи ж не тому ці послання передавалися дітям, що тільки вони були здатні переповідати їх дослівно, не перекручуючи, не інтерпретуючи і нічого від себе (чи свого високо-вченого розуміння) не додаючи?

Цей факт мав би бути добрим уроком і спонукати до мудрості, а також більшої смиренності багатьох надто самовпевнених теологів та ієрархів.

13 травня цього року Папа Бенедикт XVI відправив урочисту Службу Божу у Фатімі. На жаль, немає відомостей про те, чи згадав Папа у своїх молитвах Росію, чи попросив у Богородиці захистити цю країну знову від негативних і загрозливих тенденцій.

Для нас важливо те, що в цей самий день фігура Фатімської Божої Матері прибула до Львова. Завдяки старанням людини, котра була особистим секретарем Римських Пап – Івана Павла ІІ і Бенедикта XVI. Архиєпископ Мокшицький має величезний досвід, ерудицію, а також багато контактів на найвищих рівнях. Будемо сподіватися, що він зуміє відкинути всі великі спокуси і використає свій потенціал для позитивного розвитку Львова та утвердження миру на теренах архієпархії. Дай Боже йому сили і мудрості.

А ми попросимо у Фатімської Божої Матері захисту і допомоги у цей складний для України час.

 

Останні новини