Блог Тетяни Шпайхер_image

Блог Тетяни Шпайхер

Київ – третій. Чому хрест апостола Андрія не привезли спочатку до Києва?

23.07.2013, 15:55

До Києва, з нагоди святкування 1025-ї річниці хрещення Русі, прибуде непересічна реліквія – частинка хреста, на якому був розп’ятий апостол Андрій Первозванний – про це вчора повідомив керівник прес-служби РПЦ диякон Олександр Волков. Він зазначив, що Святиню із Москви привезе поїздом московський патріарх Кіріл.  

 «Ми знаємо, що Святий апостол Андрій Первозванний був, можна сказати, хресним батьком Русі, оскільки, за переданням, саме він був на київських горах і для всіх слов’янських народів абсолютно очевидним є духовний зв'язок між Святим апостолом Андрієм та подальшим прийняттям християнства князем Володимиром. Тому ми вдячні Елладській православній Церкві, що хрест Святого апостола Андрія був принесений із грецького міста Патри спочатку в Петербург, де святіший патріарх Кіріл зустріччю цього хреста відкрив святкування 1025-ї річниці Хрещення Русі. Зараз хрест перебуває в Москві і разом з Предстоятелями Помісних Православних Церков його привезуть до Києва, а потім і до Мінська», – розповів Волков.

 Ініціатива з хрестом Святого апостола Андрія дуже доречна у контексті цього святкування, але факт, що християни вірять – апостол Андрій прийшов саме на київські гори та й на слов’янському сході християнство поширилось із Києва ставить перед питанням: "Чи ж не логічно було б, якби частинку хреста апостола Андрія спочатку привезли до Києва, а вже потім до Москви чи Мінська?"

Чому подорож хреста складено саме таким чином я поцікавилися в прес-секретаря глави УПЦ митрополита Володимира о. Георгія Коваленка. «Організувати привезення хреста – це не легка справа. Наскільки мені відомо цим займалися і фонд Андрея Первозванного і там працює російська залізниця і наша українська залізниця над забезпеченням цих речей. Тому я думаю,  що ми радіємо з того, що святиня до нас доїхала. Якщо ми будемо самі це організовувати, тоді зможемо на ці питання відповідати», – розповів Коваленко.

Якщо РПЦ вирішила робити одне велике святкування Володимирового хрещення в трьох країнах, то логічно було б розпочати його у Києві, а не в Санкт-Петербурзі чи деінде. Натомість ми маємо ситуацію, в якій українцям зостається бути покірно вдячними патріарху Кірілу за те, що їм взагалі надано можливість вклонитися святині.