Блог Тараса Антошевського_image

Блог Тараса Антошевського

Суб'єктивний погляд на об'єктивні речі

Історик, журналіст, публіцист і просто львів'янин

Пам'яті блаженного Миколая Чарнецького, або славних прадідів - правнуки погані...

16.09.2013, 16:07

90 років тому, 16 вересня 1923 р., в монастирі Матері Божої Неустанноі Помочі в с. Збоїска, біля Львова, єромонах Миколай Чарнецький склав вічні обіти в Згромадженні Найсвятішого Ізбавителя. У наш час приміщення цього монастиря суд віддав під комерцію, а у каплиці керують сектанти.

90 років тому, 16 вересня 1923 р., в монастирі Матері Божої Неустанноі Помочі в с. Збоїска, біля Львова, єромонах Миколай Чарнецький склав вічні обіти в Згромадженні Найсвятішого Ізбавителя, — розповідає архіварій ЧНІ в Україні о. Руслан Піх.

На фотографії отець Миколай сидить третій зліва. Фотографія зроблена в серпні/вересні 1923 р.

На фотографії отець Миколай сидить перший справа. Фотографія зроблена в серпні/вересні 1923 р.

Сьогодні приміщення, де був колись монастир редемптористів на Збоїщах, вже втрачене. Після ліквідації монастиря у 40-х рр. ХХ ст., окупаційна комуністична влада передавала їх під різні цілі.

Коли монахи на поч. 90-х почали ставити питання про повернення їм цих приміщень, тут діяв науково-дослідний інститут. Тривала понад десятиліття переписка з органами влади нічого не дала. Більше того, приміщення, де вже ніхто не займався ні дослідами, ні наукою, почали розпродуватися.

У результаті каплиця (за документами вона була вже складом), де свого часу молилися мученики за віру, опинилася у власності приватної фірми. А та пару років тому продала її кільком громадянкам, які називають себе монахинями та пов'язують себе з т.зв. УПГКЦ, тобто сектою Антоніна Догнала. Не дивлячись на протести і самих редемптористів, і місцевих мешканців, і міської влади — каплиця й надалі у руках догналітів.

А цього року у результаті судової тяганини отці-редемптористи втратили і приміщення монастиря.

Ось так у нас буває... Говорять про відродження духовності, що Церква, особливо УГКЦ у Львові, отримує все, що побажає...

Але закон - як дишло, а гроші "вирішують питання"...

Як казав славний дід Панас: ось така то, діти, казочка... невесела і песимістична.

Останні новини