Статистика наука точна, але невблаганна. В Европі невпинно зростає кількість дітей народжених поза шлюбом. Одночасно – знижується рівень регілійності населення. То може над цим варто задуматись.
Після цікавої статистики про релігійність різних країн й народів (від агенції Ґелапа), натрапив на данні Евростату про народження позашлюбних дітей в країнах ЕС.
Виявляється, кожна третя дитина в Евросоюзі народжується поза шлюбом. А «лідирують» за цим показником Естонія – 59% дітей народжених поза шлюбом, Швеція – 54,7%, Словенія – 52,8%, Франція – 52,6%, Данії – 46%, Великобританія – 45,4%.
І що дивовижно, це саме ті країни в яких є найменший показник проникнення релігії в життя людини. Та сама ж Естонія та Швеція є лідерами з показниками 78% та 82% населення, яке не вважає релігію частиною свого повсякденного життя. У Франції цей показник 69%, у Данії – 80%, у Великобританії – 73%, у Словенії – 52 %. Звісно, тут мають вплив й законодавство, й рівень життя та соціального забезпечення, й особливості культури різних країн.
Але статистика держав з найменшим рівнем позашлюбних дітей також красномовна. В Італії їх 17,7%, в Польщі – 19,9%, в Македонії – 12,2%, Хорватії – 12 %, на Кіпрі – 8,9 відсотків дітей народжуються поза шлюбом. Найменше таких дітей є в Греції – 5,9%.
В той же час, в Італії й Греції релігію вважають вагомою частиною свого житті 72 й 71 % населення відповідно. В Польщі цей показник складає 75%, в Македонії – 76%, на Кіпрі – 75 %, Хорватії – 70%.
Звісно, є й винятки. Так, у Литві народилося 28% позашлюбних дітей, а рівень населення, яке не вважає релігію важливою складовою свого життя становить 49 %. Але, якщо такі винятки й є, то вони дійсно поодинокі.
Загалом же, як свідчить статистика, відсотковий показник рівня народжуваності позашлюбних дітей цілком корелюється з рівнем релігійності або антирелігійності суспільства тієї чи іншої країни.
Як кажуть в «русском мире» - нарочно не придумаешь. Або, як говорять у нас в Україні: за що боролись на те й напоролись.
До речі, у дослідженні Евростату наголошується, що у всіх країнах ЄС число позашлюбних дітей в останні десятиліття помітно зросло. То може вже Европі час задуматись не лише про підтримання високого рівня матеріальних статків власних громадян, але й подумати про хліб духовний. Й про те, що залишиться в цій самій Европі після. Років так через 30.