Блог Богдана Панкевича_image

Блог Богдана Панкевича

Шанс на оздоровлення.

06.08.2011, 00:46

Новина пройшла майже не поміченою – жодного коментаря чи оцінки. http://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/moscow_patriarchy/43631/  

А дарма. Як на мене – це певний Рубікон для РПЦ. Звичайно, якщо слова протоієрея Всеволода Чапліна були щирими і відображають офіційну позицію їхньої Церкви.

Росія борсається, кидається на всі боки, бо всюди їй ввижаються провокації, вороги – США, Грузія, Україна і так далі, згідно «табелі о рангах врагов Отєчества». Нація, економіка якої надута газовими грошима, а гонор – манією власної величі, насправді катастрофічними темпами деградує. І це, незважаючи на її системні антиукраїнські дії, не може викликати нашого злорадства. З огляду на наші християнські принципи.

Пам’ятаємо, що колись «Польща впала, і нас задавила». Тому не можна нічого доброго чекати від того, що впаде неймовірно більша Росія. Не приведи, Господи, осколками від такого падіння не лише нас, а й цілий гео-політичний регіон може придавити-покалічити.

Падають прогнилі структури. Що може оздоровити Росію, допомогти їй встояти?

Власне висловлювання протоієрея Чапліна можуть означати дуже правильний крок у напрямку такого оздоровлення.

«Пізнайте правду, і Правда вас визволить». Німеччину змусили правду про себе пізнати – на Нюрнбергському процесі. Ця правда змусила німців вжахнутися і щиро покаятися. Власне щире покаяння і як його наслідок – оздоровлення нації були основою побудови нової, успішної Німеччини. Набагато більш успішної, аніж попередні державні утворення. Божа благодать, а не якісь там гроші плану Маршала, вивели німців на теперішні позиції безумовного європейського лідера. Бо нема нічого милішого, аніж усвідомлено розкаяний грішник, котрий змінив своє життя. Але це доступно для розуміння лише віруючим людям.

СРСР і Росія, як його правонаступник, не мали шансів пізнати про себе правду. Як переможець у війні, як суддя, як звинувачувач. Не було кому вказати тій Росії на її власні злочини, ще масштабніші, триваліші і жахливіші, аніж злочини Третього Рейху. І, на жаль, нікому не стає на це духу дотепер. Давно помер президент Рейган, котрий ставив принципи і переконання вище від політичної доцільності, не йшов на жодні компроміси із «Імперією Зла». Теперішні західні лідери принципів не мають. Їм аби рейтинг не падав, для його підтримки будуть закривати очі на брехню і злочини, задля нафти, газу та інших російських благ ладні обніматися і цілуватися хоч із дідьком.

Росія може пізнати про себе правду лише власними зусиллями.

Лише російська еліта, в першу чергу – релігійна, може розповісти нації правду про її злочини і закликати до щирого покаяння.

Розумію, як наївно це звучить у сьогоднішніх реаліях. То що тоді означають вислови о.Чапліна? Невже це лише хитрий хід, якийсь політичний передвиборний пірует? Нехай навіть так, але правильне слово вже було вимовлене. Хтось його почув - насіння правди і покаяння вже посіяне.

Нехай вони поки що здатні лише говорити про злочини проти власного народу. Це і так вже дуже багато – зважаючи на Путінську політику оправдання імперіалізму та сталінізму. Важливо, щоб вони зробили перший крок, стали на стежку Правди.

Коли збагнуть і відмолять злочини проти власного народу, тоді відкриються їм очі на теперішній стан і справжню причину теперішніх проблем. Побачать, що наявні їхні лідери мало чим відрізняються від колишніх злочинців.

Зможуть тоді піти далі, з нашою допомогою усвідомити і злочини проти нашого та інших народів.

Можливо, ми тоді матимемо шанс побачити колись іншу Росію – справді моральну, гідну, сильну добрим духом.

Останні новини

Вчора