Блог о. Юліана Тимчука_image

Блог о. Юліана Тимчука

Священник Юліан Тимчук. Церковно-громадський діяч, блогер. Про Бога, церкву, життя та молитву простими словами.

Що означає Великий піст для християнина?

28 лютого, 21:11
о. Юліан Тимчук - фото 1
о. Юліан Тимчук

З якими думками слід входити у період Великого Посту?

Розпочну словами свт. Іоана Золотоустого: «Якщо ти за бажанням постишся, то не будь сумним, але радій, бо він очищає твою душу від отрути».

Щороку стосовно посту у людей виникають одні і ті ж питання: що в ньому головне? Як правильно постити? Що можна і не можна вживати? Та отримавши відповіді, не користуються ними. Багатьом приємно чути, що «в піст головне не їсти ближнього». Але ці великі слова сказані для тих, хто уловлює їх справжню суть, а не трактує виправдання своєї слабкості. Так, кожен із нас слабкий, але час Великого Посту дає можливість стати сильнішими!

«Піст – сторож послухові, полегшення сну, здоров’я для тіла і ворота раю» – говорить прп. Іоан Ліствичник.

У нього потрібно входити з радістю і тішитися можливості здійснити хоч маленький доброчестивий подвиг. Не вичитувати склад продуктів на упаковці, не хизуватись своїм стриманням... А просто знайти час для щирого каяття. У іншому разі, це може стати крахом душі. Адам втратив рай через те, що не зміг дотриматись єдиного прохання – не споживати плодів з дерева пізнання добра і зла (Буття 2:16-17).

У новому відео я спробував простою та доступною мовою пояснити основні аспекти Великого посту для кожного християнина. Буду вдячний за перегляд.

Відео на YouTube: Що означає Великий піст для християнина?

Теги: #Блоги

Останні новини

Вчора