Блог Петра Дідули_image

Блог Петра Дідули

Світ – велике село під назвою Рудно

24.03.2010, 22:49
У провідному виданні США Нью Йорк Таймс від 22 березня була опублікована стаття, в якій йдеться про сім’ю, що мирно приживає собі у смт. Рудно під Львовом.

У провідному виданні США Нью Йорк Таймс від 22 березня була опублікована стаття, в якій йдеться про сім’ю, що мирно приживає собі у смт. Рудно під Львовом. Логічно було б припустити, що подія, чи феномен, який виявився таким цікавим для американського видання, мав би насамперед зацікавити українську чи бодай львівську пресу. Однак цього не сталося. Чому?

В статті ідеться про греко-католицького священика отця Воловецького. Журналіст Леві Кліфорд у статті під назвою «Паростки покликання в Україні зростають у домі священика» наголошує виключно на ті деталі, які характеризують його героя як священика католика, який діє із благословення Папи Римського, і який водночас, о диво, є батьком великого, дружнього  сімейства, де зростають дівчата і хлопці, один із яких – Роман –  хоче як і батько бути священиком. Оцей звязок священичих поколінь, передання досвіду, приклад священика батька для дітей – головна тема статті.

Передумовою такого зацікавлення редакції, яке вона змогла щасливо реалізувати на Західних теренах України, очевидно був не сам о. Воловецький і його сімейство, а черговий скандал щодо католицьких священиків педофілів в Німеччині. Треба визнати, що згадка про одружених греко-католицьких священиків в Галичині – це мабуть чи не єдина зрозуміла і прийнятна для загалу нагода говорити про згадану вище проблему позитивно. Світське видання з Америки, щоб не лаяти тих римо-католицьких священиків, яким, мабуть, і без того вже не легко, вирядило свого журналіста до України, щоб мати змогу наголосити на проблему, яка цього разу дала про себе знати із Німеччини.

Світ – велике село у цьому випадку під назвою Рудно.

Останні новини