Блог Петра Дідули_image

Блог Петра Дідули

«Свобода» працювала з УКУ не на той результат

06.03.2011, 23:36

Громадське обговорення порядку денного сесії Львіської міської ради з ключовим питанням «звільнення УКУ від орендної плати за землю», яке вчора влаштувала партія «Свобода», для великого числа присутніх завершилося за лічені хвилини. Пан Руслан Кошулинський, керівник депутатської групи в міській раді від партії «Свобода» дав позитивну оцінку діяльності УКУ, після чого запропонував підтримати звернення ректора Бориса Ґудзяка щодо звільнення Університету від орендної плати за землю. Ніхто в залі, очевидно, не мав нічого проти. Питання закрили. У четвер, 10 березня, свободівці проголосують «за».   

Одне питання зняте, але інше залишається: для чого була потрібна уся ця вистава. Що перешкоджало дійти до того самого висновку, скажімо, цьому ж таки пану Руслану Кошулинському на сесії Міської ради вже 17 лютого, зокрема з огляду на те, що, як він сам висловився, його донька вчиться в УКУ вже на четвертому курсі.

Шість камер в суботній день, хмарка журналістів, прапори «Свободи» на найвидніших місцях, повороткі хлопці, що роздають свободівську агітлітературу підкажуть відповідь і на друге питання. Для партії, яка бачить себе на фінішній прямій перердвиборних перегонів, Церква залишається найбільш ласим шматком, з яким прецінь завжди одна і таж проблема – не знати як ковтнути. З Греко-католицькою ця «проблема» помножується абсолютною забороною будь-якої політичної агітації в Церкві. Тому то й слід було шукати нові підходи до вирішення глобального питання «як забезпечити прихильність вірних УГКЦ»

 Справу, як мені видається, було повернуто таким чином, щоб кінцева картинка виглядала так: УКУ, провідний навчальний заклад в лоні УГКЦ отримує пільгу на земельний податок в розмірі 765 тисяч грн з рук свого благодійника, великого прихильника освіти і соціальної справедливості – партії «Свобода». Чим не геніально: нічого не потративши, потрапити в число найбільших благочинців освітніх програм УГКЦ?

Є однак кілька моментів, які до непізнаваності попсули цю картинку. По-перше: це з-під сокири виконання цієї (чи може ще і якоїсь іншої) схеми самими свободівцями, по-друге: це УКУ, який не дав себе втягнути у гру, що її вперто нав’язувала «Свобода», по-третє: і це, мабуть, найважливіше, пролунало зверення проводу Львівської Архиєпархії УГКЦ на підтримку УКУ (його зачитали сьогодні по всіх парохіях Львівської Архиєпархії), яке де-факто захитало здавалося б непохитний авторитет «Свободи» в середовищі УГКЦ. 

Останні новини