У Ватикані представлено документ про роль Єпископа Рима

14 червня, 08:56
Католики
У Ватикані представлено документ про роль Єпископа Рима - фото 1
Дикастерія сприяння єдності між християнами представила у четвер підсумки екуменічних діалогів на тему першості та синодальності.

Про це інформує Радіо Ватикану.

«Єпископ Рима. Першість і синодальність в екуменічних діалогах та у відповідях на енцикліку Ut unum sint», – документ під такою назвою, схвалений Папою Франциском, підготувала Дикастерія сприяння єдності між християнами. Його презентація відбулася у четвер, 13 червня 2024 року.

«Єпископ Рима» – це дослідницький документ, який вперше підсумовує відповіді на енцикліку Ut unum sint та екуменічні діалоги на тему першості та синодальності. Документ завершується пропозиціями Дикастерії, яка визначає найважливіші побажання, запропоновані для оновленого служіння єдності, здійснюваного Єпископом Риму, «визнаного тими й іншими».

Під час презентації у Ватиканському пресцентрі виступили кардинал Курт Кох, Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами, кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду, архиєпископ Хажак Парсамян, Представник Ечміадзинського католикосату Вірменської Апостольської Церкви при Святому Престолі, та архиєпископ Ян Ернест, керівник Англіканського осередку в Римі та особистий представник Кентерберійського Архиєпископа при Святому Престолі.

Енцикліка Івана Павла ІІ «Ut unum sint» (Щоб усі були одно) була опублікована 25 травня 1995 року. В ній святий Іван Павло ІІ, зокрема, наголошував на тому, що «спосіб і метод вираження католицької віри не повинні бути перешкодою для діалогу з братами», в усвідомленні того, що існує «ієрархія в істинах католицького віровчення».

Церква, за його словами, «покликана Христом до цієї безперервної реформи», яка «може вимагати перегляду тверджень і поглядів». Беручи до уваги, що видимим орієнтиром повного сопричастя є Апостол Петро, Папа Войтила закликав християнські спільноти знайти таку форму здійснення першості Папи Римського, яка б, «не відмовляючись жодним чином від сутності його місії, відкрилася на нову ситуацію», як «служіння любові, визнане одними та іншими».