Блог Олени Мокренчук. З погляду вічності..._image

Блог Олени Мокренчук. З погляду вічності...

Водохреща: голі чи одягнені?

20.01.2020, 00:11

в Ізраїлі задовго до Ісуса існувала традиція омовіння перед входженням у Храм чи синагогу, перед початком переписування священних текстів, перед весіллям та починанням інших небуденних справ. В кожній місцевості існували мікве - водойми з проточною водою, природні або штучні (на світлинах - мікве з Кумрану). Чоловіки і жінки омивалися в різних мікве; суть ритуалу була не у "викупатись від бруду", а вже заздалегідь викупаному зайти у проточну воду і тричі з молитвами до Бога "омитись". Окунутись у воду з головою, щоб не лишалося сухого (неомитого) місця - і лиш після того приступати до читанняслухання Слова Божого в синагозі, чи інших важливих справ. І, до речі, омивалися ТІЛЬКИ одягненими. Оголеними не виконували цього обяду ніколи.

Сьогодні зранку вся стрічка у листівках з зображеннями Ісуса та побажаннями, а до вечора вона наповниться свіжими фоточками оголених тіл в крижаній воді, серед снігу та льоду. Водохреща! Свято на честь Богоявлення, коли Ісус під час хрещення в Йордані через сошестя Духа Святого у вигляді голуба був явлений Богом світові як Месія, Спаситель світу, грецькою - Христос. Бог-Отець Сам проголосив з неба: "Це Син Мій, Його слухайтесь!"

Та запитайте людей коло ополонок, що саме вони роблять і навіщо - десь три чверті "пірнаємих" навіть не згадають про Христа. "Для здоров'я", "для очищення", "крещенская вода все грехи смьівает", "хотим набрать святой водьі из проруби"... Хтось, мабуть, навіть має на меті похвалитися міцним здоров'ям, статурою чи фігурою - ну де ще взимку можна роздягтися привселюдно, продемонструвати свої біцепси-тріцепси, струнку талію та пишний бюст? Такий собі аналог пляжу для знайомств. Але всі кажуть: святе діло! Ми ж для Бога!...

Давайте повернемось до початку і подивимось, як і навіщо це робив Ісус Христос.

По-перше, в Ізраїлі задовго до Ісуса існувала традиція омовіння перед входженням у Храм чи синагогу, перед початком переписування священних текстів, перед весіллям та починанням інших небуденних справ. В кожній місцевості існували мікве - водойми з проточною водою, природні або штучні (на світлинах - мікве з Кумрану). Чоловіки і жінки омивалися в різних мікве; суть ритуалу була не у "викупатись від бруду", а вже заздалегідь викупаному зайти у проточну воду і тричі з молитвами до Бога "омитись". Окунутись у воду з головою, щоб не лишалося сухого (неомитого) місця - і лиш після того приступати до читання\слухання Слова Божого в синагозі, чи інших важливих справ. І, до речі, омивалися ТІЛЬКИ одягненими. Оголеними не виконували цього обяду ніколи.

Ісус, прийшовши у світ, сказав: "Я прийшов не порушити, а виконати". Тому Він, який не потребував очищення від гріхів, здійснив ритуальне омиття в Йордані - цій величезній природній мікве, прийнявши хрещення від Івана Хрестителя, сина Захарії священника, свого по плоті двоюрідного брата. В цей момент розкрилися небеса, і Дух Божий у вигляді голуба злетів на Ісуса, і Бог з неба прорік: "Цей Є Син Мій, Його слухайтеся". Тобто, Бог показав людям, що Ісус (Єшуа) досяг рівня, потрібного для прийняття Свого покликання стати Агнцем, Спасителем світу - а Ісус Своїм Хрещенням продемонстрував, що Він приймає це покликання. Привселюдний завіт Бога-Отця з Богом-Сином, ось що означало те Хрещення.

Тобто, перш ніж пірнати в ополонку, подумайте - що ВАШЕ хрещення означає для світу і для вас? Добре, хай не для світу - для вашої сім'ї? Ваших друзів? Виконуючи обряд, ви вступаєте в певні стосунки з Богом, демонструєте готовність виконати Його доручення стосовно вашого призначення. Клянетесь не зрадити. Ви справді до цього готові? Ви принаймні з'ясували, в чому саме ваше призначення? Які ваші "посадові обов'язки", очікувані результати, яка мета, нарешті? Яка "зарплата"? Ви на роботу коли влаштовуєтесь - задаєте питання? Чи теж отак-о: бух у воду! Бризки віялом... А потім з'ясовується, що ви "не на те наймались", та й "зарплатня" вашим очікуванням геть не відповідає: ви хотіли тільки машину й квартиру, а вам, наприклад, дали кількасот людей в підпорядкування і можливість реально змінити життя тисяч людей на краще...

Ще один цікавий момент - стосовно ополонки. Мабуть, 70% своїх земляків зараз здивую, але сказати мушу: в тій місцевості, де хрестився Ісус, річна температура повітря ніколи не буває нижчою за 25 градусів. Температура води в Йордані, відповідно, ніколи не спускається нижче +18. Тобто, ні про які "Крещенские морозьі" і ополонки взагалі не йдеться! Да-да, погугліть, якщо не вірите. Ось вам на світлинах долина ріки Йордан поблизу Єрихону у прикодонній Віфаварі, де хрестився Ісус, а також Ярденіт трохи вище за течією, всім відоме благоустроєне місце, де в наш час здійснюють хрещення чи омовіння всі паломники і туристи. Ви бачите тут сніг? Ополонку???

Звісно, ніхто не забороняє бажаючим зайнятися "моржуванням", лікарі кажуть, що здоровим людям це навіть корисно - але робити з ополонки релігійну догму не варто. Тут, як казав Апостол Павло, "кожен поводься згідно свого розуміння" (рос: "каждьій поступай по удостоверению свего ума"). Хочеш пірнати? Пірнай, але не змушуй інших. Не хочеш пірнати? Не пірнай, але не забороняй іншим.

"Хрещення - не тілесної нечистоти омиття, а обіцянка Богу доброї совісті" - пише Ап. Петро (1Петр. 3:21) Саме в цьому і є сенс свята Водохреща - а не крижана вода і фоточки голих людей в ополонці. Будьмо мудрими, і найперше розберімося із власним покликанням, власним місцем у Божому всесвіті. Тоді і вода буде на користь, і молитва - на благо.

Благословінь Божих вам, кохані!
Христос Хрещається!
Славімо Його!!!

Останні новини