Блог о. Петра Балога О.Р._image

Блог о. Петра Балога О.Р.

ГОДИНА БЛАГОДАТІ

08.12.2023, 12:43
ГОДИНА БЛАГОДАТІ - фото 1
У 1980-х роках цей культ серед вірних поширився неймовірно. Фігури Madonna Rosa Mystica створювали по всьому світу. І по всьому світу ці фігури... «плакали».

ГОДИНА БЛАГОДАТІ

24 листопада 1946 року італійська медсестра П’єріна Джіллі (1911-1991) з Монтік’ярі вперше пережила видіння Діви Марії, назване пізніше «Об’явленням Духовної Троянди Монтік’ярі». Видіння показувало плачучу жінку з трьома мечами, зануреними в її груди, її одяг був прикрашений трьома трояндами: білою, червоною та золотою. Це було перше в серії одкровень, які тривали аж до смерті візіонерки.

8 грудня 1947 року, на свято Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, П’єріна Джіллі пережила ще одне об’явлення. Богоматір явилася їй на білих сходах, прикрашених з обох сторін білими, червоними та жовтими трояндами, кажучи:

«Я є Непорочне Зачаття. Я Марія Благодаті, тобто повна ласки Мати Мого Божественного Сина Ісуса Христа. Прийшовши сюди, до Монтік’ярі, я бажаю, щоб мене називали і вшановували як Духовну Троянду. Бажаю, щоб кожного року 8 грудня опівдні відзначалася Година Благодаті для всього світу. Через цю відданість Я посилаю незліченні ласки вашому тілу й душі».

З цього видіння походить звичай молитви, яку вірні читають опівдні 8 грудня, як т. зв. «Година благодаті» для всього світу.

Навіть тепер, у 20-х роках ХХІ століття, тобто понад 70 років по тому, як новина про видіння з Монтік’ярі була оприлюднена, і було багато застережень щодо правдивості цих об'явлень, і теж офіційних документів, які не підтверджували автентичність об'явлень, деякі богослови про це видіння ще дискутують, деякі священники в парафіях це практикують, культ шириться, навіть якісь чуда і оздоровлення при цьому відбуваються...

Проте ватиканська Конгрегація віровчення понад 10 років тому, тобто 2012 року, видала документ, в якому є мова про те, що об’явлення з 8 грудня 1947 року, а також всі інші об’явлення в інших роках, пов'язані з цим культом, які явилися італійській медсестрі П’єріні Джіллі, не містять в собі нічого надприродного.

Іншими словами, це просто особисті думки чи уява медсестри, що нібито Богородиця їй сказала: «Бажаю, щоб кожного року 8 грудня о 12:00 відзначалася Година Благодаті для всього світу», і що також Марія пообіцяла, що завдяки молитві в цю годину пошле незліченні ласки для душі й тіла. Крім того, медсестра твердила, що почула від Марії: «Буде багато навернень». Ну і нібито теж запевнила, що Ісус даруватиме Своє величезне милосердя, поки добрі люди продовжуватимуть молитися за своїх ближніх.

Звичайно, багато людей при цьому щиро молиться, дехто посилює своє релігійне життя, дехто навертається. Але це не є аргументом про автентичність даного приватного об'явлення: люди моляться і навертаються, а навіть оздоровлюються як при нагоді автентичних об’явлень, так і фальшивих.

Тому, між іншим, у 2013 році єпископ єпархії Брешії Лучано Монарі заборонив рекламу ймовірних об’явлень П’єріни Джіллі в Маріанському санктуарії у Фонтанелле ді Монтік’ярі, сам культ натомість продовжував своє існування.

Наразі в цьому храмі заборонено будь-яким чином посилатися на будь-які одкровення, повідомлення чи інші явища нібито надприродного характеру. У результаті, фотографії П’єріни Джіллі, буклети та книги, які рекламували її ймовірні явища, були вилучені зі святилища.

Ще раніше, 2 жовтня 1971 року, попередній єпископ Брешії видав негативний висновок щодо передбачуваних об’явлень. Тим часом з 15 травня 1974 року по 31 жовтня 1976 року відбулася ще одна «серія явлень». Вони супроводжувалися великим інтересом вірних до зцілення та навернення.

Щоправда, 15 серпня 2000 року новий єпископ Брешії Джуліо Сангвінетті вирішив визнати культ Богоматері Монтік'ярі. Сталося це під впливом багатьох прикладів автентичної побожності, численних добре задокументованих чудес та поширення культу Марії Духовної Троянди в усьому світі.

Єпископ Брешії також надіслав листа до двох асоціацій, які спонтанно опікувалися місцями поклоніння у Фонтанеле.

А це тому, що у 1980-х роках культ серед вірних неймовірно поширився. Фігури Madonna Rosa Mystica створювали по всьому світу. І по всьому світу ці фігури... «плакали», часом навіть «кривавими сльозами». Перелік місць, де були зафіксовані нібито плачучі (іноді кривавими сльозами) фігури, неймовірний: це десятки країн і десь майже 100 або і більше місць у цілому світі на всіх континентах!

Тобто, цей культ був настільки сильним, що через це дієцезія в Брешії дозволила цю марійну побожність, натомість в Римі виразно цього поки що не заборонили, лише зазначили, що Католицька Церква все ще вважає видіння неправдивими та несумісними з вченням Церкви.

В чому проблема з цими об'явленнями? По-перше, вони перечать вченню Церкви в тому, що подаються як надприродні, а вони лише людські, тобто вводять вірних в оману щодо природи цих видінь. А по-друге, перечать теж духовній практиці Церкви, якщо хтось вважає якусь конкретну годину молитви винятково «благодатною». «Година благодаті» має дуже подібний до магічного, тобто не християнського, характер: ось у цю годину (не раніше не пізніше) щось попросите і буде.

Тобто, офіційно об’явлення Духовної Троянди Монтік’ярі – приватні марійські явлення, які нібито пережила італійська медсестра П'єріна Джіллі, і які нібито відбулися між 1946 і 1976 роками, протягом десятиліть Католицька Церква не визнавала аж п'ять разів.

Теги: #Блоги

Останні новини

Вчора
23 лютого