Блог Сергія Шумила_image

Блог Сергія Шумила

Кандидат історичних наук, доктор теології (ThDr), директор  Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури України, заслужений працівник культури України

"Канон, як дишло..." Московські рішення щодо Криму та УПЦ

07.06.2022, 20:56
"Канон, як дишло..." Московські рішення щодо Криму та УПЦ - фото 1
Сьогоднішнім рішенням Синод РПЦ МП самочинно вторгся у межі УПЦ і відторг (анексував) від неї єпархії у Криму, порушивши всю канонічну процедуру і власні статути. Це все, що треба знати про "канонічність" і "вірність канонам" в МП.

Коли їм вигідно, вони легко переступають через будь-які канонічні процедури і статути, які для них "не писані". Але коли треба незгодних та опонентів поливати брудом, то тут їхня риторика одразу на озброєння підхоплює весь заготовлений пакет обвинувачень в "неканонічності" і т.п. (саме так в 1930-і рр. Московський Синод митр. Сергія Страгородського обвинувачував у "неканонічності" і позбавляв санів і єпархій Свв. Новомучеників, які відмовлялись поминати на богослужіннях Сергія за його співпрацю з НКВД та дії на підпорядкування Церкви правлячому тоталітарному богоборчому режимові СРСР).

Виходить, для них "канон як дишло, куди подуло, туди і вийшло" (((( Хто б що не робив у цій бездушній системі, які б моральні чи канонічні злочини не чинив, головне щоб зберігав вірність московському "папі" і був лояльний до правлячого режиму у Кремлі. На цьому вся їхня "канонічність" вичерпується ((

І знову жодного слова співчуття українському народові, жодного слова проти цієї жахливої і злочинної війни, розв'язаної РФ проти України. Проте знову з вуст п. Гундяєва лицемірні заклики про "адіннарод" та "єдність", про "тиск української державної влади і екстремістськи налаштованої частини українського суспільства"... Тобто всі ті стандартні шаблонні фрази, ярлики і штампи, які офіційно озвучує кремлівська пропаганда через підконтрольні їм ресурси агітпропу ...

Серед сьогоднішніх рішень Синоду РПЦ МП є фактичне невизнання проголошення Собором УПЦ 27 травня 2022 р. "повної незалежності" УПЦ від МП і внесення відповідних змін до Статуту УПЦ, де Собором були прибрані норми і згадки про залежність та зв'язок УПЦ від МП.

Особливо тут привертає увагу пряма погроза з боку Синоду РПЦ МП щодо "нового розколу" всередині УПЦ, якщо остання не припинить "самочінниє дєйствія". Іншим рішенням Синод РПЦ МП заявив про підтримку тим архієреям і духовенству УПЦ, які попри рішення Собору УПЦ про припинення поминання московського патріарха, продовжують зберігати "поминовения за богослужениями Патриарха Московского и всея Руси".

Крім того, в додаток до цих рішень, Синод запровадив в РПЦ МП посаду "протопресвітера військового і морського духовенства РПЦ", яка існувала в Російській імперії до 1918 року. Цим рішенням Синод підтвердив свою повну інкорпорацію РПЦ МП в військово-політичну систему правлячого режиму РФ і повну підтримку його дій з військової агресії, численних злочинів та окупації на території України.

Щодо останнього рішення Синоду РПЦ МП про єпархії УПЦ в Криму, то цим в чергове вони засвідчили, що вони ніколи не сприймали УПЦ як якусь окрему Церкву, але виключно як внутрішній структурний підрозділ РПЦ МП, в якому вони на власний розсуд можуть змінювати межі і приналежність єпархій і т.п... Наступним кроком буде відторгнення єпархій УПЦ на інших окупованих територіях? Цікаво, якою буде реакція митр. Онуфрія і Синоду УПЦ? Адже проголошення "повної незалежності" УПЦ від МП вимагає не тільки слів, але й дій, зокрема і конкретної реакції на відверто неканонічні та злочинні дії МП по відношенню до УПЦ...

P.S. Це вже друга в історії незаконна анексія Кримської єпархії Московою, перша відбулася в 1779-1788 рр., коли російський синод самочинно і без згоди Константинопольського Патріархату приєднав до себе та ліквідував Готфсько-Кафську митрополію Константинопольського Патріархату, до якого ця Кримська єпархія канонічно належала понад 1200 років.

Теги: #Блоги

Останні новини

Вчора