Блог о. Петра Балога О.Р._image

Блог о. Петра Балога О.Р.

КАТОЛИКИ І ЇХНІЙ ДАЛЕКИЙ БОГ

11.02.2020, 16:52

Згідно з книгою-катехизмом Axios виявляється, католицькі священники – це маги! А Таїнства, які вони служать – це якісь магічні дії. Мало того, як написано у розділі «...Будь-яка людина, яка отримує Таїнства, незалежно від її внутрішнього духовного стану – принесла вона своє щире покаяння чи ні – не може не отримати повноту благодаті та всю повноту дії цього Таїнства».

Отримав недавно гарну книгу-катехизм, під назвою Axios, яку вручали 3 лютого 2020 року на зустрічі з митрополитом Епіфанієм, з нагоди річниці його інтронізації. До речі, особисто привітав митрополита зі святом.

Отож, тримаю в руках чудово видану книгу, супер обгортка, папір взагалі вищого класу. Є тут про сенс людського життя, про смирення і покаяння, про шлюб і про молитву, про релігію, науку і атеїзм і т. д., коротко кажучи – такий невеличкий катехизм ПЦУ.

Але заглядаю на 101 сторінку, у розділ під назвою «Відмінність католицизму від православ'я» і просто диву даюся: як так можна? Ну, вже сама назва розділу свідчить про що буде розділ, що напевно не буде говорити про те, що нас поєднує, але показувати на різниці.

Та вже нехай! Але коли у розділі упорядник, яким був Андрій Мацола, просто перекладає українською стару російську агітку щодо вчення Католицької Церкви, то це ні в які ворота.

Розділ невеличкий, але в ньому ціла маса стереотипів і маячні. Ось на приклад: «Католики кажуть: Бог на небі, Він далеко. Православні ж кажуть: Ні, Він поряд, Він усередині нас». Серйозно? Це з якого пункту Катехизму Католицької Церкви? Далі йде псевдоцитата з князя Володимира: «Бережіться та цурайтеся віри латинської, бо вона зіпсована, тому що гріхи вони відпускають за подарунки».

Про Таїнства – ще краще. Виявляється, католицькі священники – це маги! А Таїнства, які вони служать – це якісь магічні дії. Мало того, як написано у розділі «...Будь-яка людина, яка отримує Таїнства, незалежно від її внутрішнього духовного стану – принесла вона своє щире покаяння чи ні – не може не отримати повноту благодаті та всю повноту дії цього Таїнства». Автор вірить, що католики такі примітивні у своєму вченні, якими він хоче бачити читачів цього катехизму, що мають це проковтнути? Виявляється, що у католиків священники, а не Бог спасають людей. Овва, я навіть не знав яка в мене спасительна сила. Мало того, «для спасіння людей їм Бог зовсім не потрібний». Тут без коментарів – навіщо коментувати маячню?

Далі йде курйоз. Подається цитата з Папи Григорія Великого, який колись обурився, що патріарх Константинополя присвоїв собі титул «Вселенський». Цитата, до речі, вірна, було таке. Але ж це власне Москва і використовує цей текст Григорія Великого у своїй боротьбі з Константинополем, особливо зараз, з його претензіями на «папізм» і на «вселенськість».

Під кінець опис різниць між «чистилищем» і «митарствами», і що чистилище – це фальшиве вчення католиків, а от апокрифічні 6, 9 і 40 днів, і повний покроковий опис, що там душа куди ходить і що її там питають – оце справжнє вчення про буття після смерті!

Шановні автори! Будь-ласка, візьміть в руки Катехизм Католицької Церкви, візьміть якийсь документ, хоча б ІІ Ватиканського Собору, почитайте трохи, і не подавайте народу Божому маячню і дурню про вчення Католицької Церкви. Тим більше, коли ця маячня родом з Москви, що і видно прекрасно в кінці, зі списку використаної літератури. Це написано, між іншим, для того, щоб не підставляти так недолуго митрополита Епіфанія, який дійсно прагне, щоб ПЦУ була відкрита і сучасна, а вже тим більша не «московська» у поганому цього виразу значенні.

P.S. Наступний коротенький розділ книги називається «Протестантизм». Там теж – «мама не горюй» :)

З повагою.

Останні новини