Блог Наталі Карфут_image

Блог Наталі Карфут

Папа, стрічка і протокол

10.05.2016, 08:15
Папа, стрічка і протокол - фото 1
Тепер у Ватикані точно знають, що таке георгіївська стрічка для українців.

Попросили мене написати, як таке могло статися, що папа вдягнув смугасту стрічку, бо як же протокол і таке інше. Про папу вже пояснив Федеріко Ломбарді, а от може тут трохи згрубша про протокол напишу.

Папа проводить два види аудієнцій: приватні та загальні.

Приватні аудієнції відбуваються в апостольському палаці. Там все зазделегідь визначено: хто присутній, хто в чому вдягнутий, хто коли і про що говорить, хто з якого боку стоїть, хто кому який подарунок дарує.

Загальні аудієнції відбуваються на площі св. Петра, або в залі для загальних аудієнцій ім. папи Павла VI для тисяч людей одночасно. Папа проводить катихезу, яку перекладають на німецьку, французьку, англійську, іспанську, португальську та польську мови. Папа вітає різні групи паломникі. Після кожної катихези проводиться молитва вищевказаними мовами. Тоді папа уділяє благословення усіх присутнім, та їхнім родичам, благословляє вервички, образки, медальйони - те, що люди з собою принесли. Після того до папи, який сидить на кріслі перед величезною аудиторією, підходять присутні на аудієнції єпископи, кардинали, які приїхали на прощуо до Риму. Потім папа сходить сходинками вниз до прочан та іде вітати тих, хто сидить в першому ряді.

Там відбувається різне: хтось просто хоче потримати папу за руку і поцілувати і від того сповнюється емоціями, хтось дарує книжку, хтось розповідає про свої проблеми і просить про молитву. Хтось привозить листи від інших людей. Все відбувається дуже швидко. Треба знати наперед, що хочеш сказати, тримати візуальний контакт з папою і швидко говорити, бо папу вже інші чекають. На одну особу там припадає від двох до тридцяти секунд. Там також дарують папі подарунки. Все, що завгодно. Від тортів, пива, фруктів, овочів, до картин, образів, хоругов таке ін.

Fiasconaro_and_Colomba_Pasquale.jpg

Ось на такій аудієнції і подарували Францискові стрічку.

Аби потрапити на цю аудієнцію, треба мати запрошення. Запрошення безплатні, різних кольорів, які відповідають різним секторам, тобто ближче чи дальше від папи. Аби потрапити в перший ряд, який ще називають "цілуванням рук" треба звертатися у Префектуру Ватикану. Це можуть зробити або церковні представники, або люди, які втішаються довірою у Ватикані. Ідеться про безпеку та гарантії.

Хто міг організувати комуністові таке запрошення? Хтось з церковних діячів? Російське посольство?

Суть у тому, що тепер у Ватикані точно знають, що таке георгіївська стрічка для українців, папа, напевно, також дізнався. З офіційного ватиканського сайту "Оссерваторе Романо" фото зі стрічкою зникли. А от довіра у Ватикані до тих, хто організував запрошення для Павла Дорохіна, точно похитнулася.

Останні новини