Блог вл. Антонія Махоти_image

Блог вл. Антонія Махоти

Відпустка для архієрея.

27.06.2014, 05:43
Відпустка для архієрея. - фото 1
Відношення священнослужителів до відпустки в цьому році і взагалі.

Доброго ранку Країно!

Тут журналісти запитують, як проводять відпустку священнослужителі і як я  особисто проведу відпустку в цьому році? Вважаючи що відпустка і архієрей це майже несумісні поняття все ж таки висловлю свою точку зору для себе і ЗМІ. Розпочати хотів би з коментаря на ФБ постійного члена Священного Синоду УПЦ КП митрополита Димитрія Рудюка, керуючого Львівською єпархією.

"Відпустки для архієрея-монаха ніякої не може бути в принципі. Відвідати батьків, якщо живі, і досить. В нас одна буде відпустка - тільки на той світ... Згідно Статуту УПЦ Київського Патріархату, архієрей, який покидає кафедру більше аніж на два тижні, повинен відпрошуватися у Патріарха, тобто офіційно брати благословення."

На мою приватну думку говорити про якусь відпустку коли країна в війні, коли кожний день гинуть наші діти і батьки, коли ранені стогнуть від болі в шпиталях, це верх цинізму та кощунства. Це все рівно, що на їх могилах влаштовувати весілля і танці. Не розумію зараз відпочинку в Туреччині чи Греції, коли в наших солдат немає шоломів чи бронежилетів. Посміхнені, задоволені обличчя з курортів цього року виставлені на загал в соцмережах м'яко кажучи неетичні і недоречні.

Розумію батьків,які везуть дітей на оздоровлення - треба. Не розумію жінок, які зараз перекривають дороги просячи повернути їм їх дітей і чоловіків зі сходу Країни. Вірніше серцем розумію, їх біль, відчай, тривогу, а душею ні. Верніть нам їх, там їм важко, вони за чотири місяці втомились, нехай йдуть інші. Так починався Слов’янськ і все інше, кидання під колони армії країни, містечковий менталітет, все це дало ситуацію сьогодення. А тепер юрба біженців, переселенці і таж сама відповідь - ми не думали що буде таке. Ми ще не можемо зрозуміти що в нас ПОВНОМАСШТАБНА ВІЙНА зі всіма її наслідками.

 Не зупинено там, завтра дорогенькі не буде вашого улюбленого Хмельницького, Харківського, Одеського базару. Не буде кому купувати і за що, бо купа біженців, але вже з нас, рушить далі до кордону.

Не розумію також, хоча сам дуже люблю дивитись футбол, особливо ЧС та ЧЄ, як можна кинути країну і сидіти на трибунах в Бразилії в той час коли інші збирають батальйони добровольців, шукають їм вперто військову форму, шоломи, розвантажувальні жилети, бронежилети, взуття, тиняються по кабінетах депутатів і бізнесменів шукаючи підтримки ЇХНЬОГО ж захисту!

Яка відпустка люди добрі!? Третій раз народ того не витримає, він просто "весь світ насилля зруйнує… а потім?". Всі ті Царські Села, вулиці недобитих комісарів, Конча Заспи попадуть під гнів народу, та підуть як кажуть на Галичині "за тихов водов".

 А відпустка? Будуть в нас ще ті відпустки!

 Доброго ранку Кариби!