Блог Ігоря Перфецького_image

Блог Ігоря Перфецького

Роздуми православного мирянина про духовне і не тільки

Пам'ятка проти словоблудствующих на свята

11.12.2018, 16:44
Варто запам'ятати дуже прості речі, щоб не стати жертвою популістів щодо свят і традицій (або щоб вони просто не зіпсували вам настрій).

колядки

Варто запам'ятати дуже прості речі, щоб не стати жертвою популістів щодо свят і традицій (або щоб вони просто не зіпсували вам настрій).

1) Будь-які символи, зображення, дії і т.п. не мають в собі жодної містичної сили чи значення поза контекстом.

Наприклад, знак + в зошиті з математики - це просто математичний символ, а не хрест. Знак + на храмі чи в руках священика - це хрест.

2) Будь-які символи, зображення, дії і т.п. можуть бути як християнськими, так і язичницькими, так і нейтральними в залежності від того ж контексту.

Наприклад, освячення пасок, крашанок, зілля християнським священиком, що молиться Христу - це християнські обряди. Освячення пасок, крашанок, зілля язичницьким жрецем, що молиться язичницьким богам - язичницькі обряди.

Купання взимку в ополонці, яку освятив християнський священик, помолившись Христу - християнський обряд. Купання взимку в ополонці заради розваги чи гартування - звичайна нейтральна дія.

Стрибки на Івана Купала чи в будь-який інший день через багаття чи через батут без участі язичників, що моляться язичницьким богам - звичайна розвага. Стрибки на Івана Купала чи в будь-який інший день через багаття чи через батут в рамках релігійної служби язичників, що моляться язичницьким богам - язичницький обряд.

Все. Якщо вам кажуть, що задуваючи свічки на торті на День народження ви поклоняєтесь Артеміді, чи що носячи 5-кутну зірку на футболці ви поклоняєтесь сатані, чи що співати Богом благословенні колядки це не по-християнські - плюньте їм на голову! Такі люди самі мають язичницьке мислення, наділяючи предмети і дії містичним сенсом тоді, коли його не може бути.

P.S. До речі, в Росії колядки і щедрівки практично не збереглися, бо корисні ідіоти в лавах Церкви боролися з ними, як чорт з ладаном.

#nt_orthodox