Блог Дениса Горенькова_image

Блог Дениса Горенькова

Про міста та диявола

07 травня, 16:00
Про міста та диявола - фото 1
«Кожне зруйнування міста рівнозначне поверненню в хаос», — пише історик релігій Мірча Еліаде у книзі «Священне та мирське». Міста не виникають випадково, архетипом створення міст є Творіння Миру. Апостол Павло у Посланні до Євреїв згадує про Місто, «Архітектором і будівельником якого є Бог».

Людські поселення не лише не виникають випадково. Вони також випадково не знищуються. Військова тактика, усвідомлено обрана Російською Федерацією у війні проти України, полягає у планомірному та послідовному руйнуванні міст та поселень. Керовані авіабомби знищують цілі вулиці, змітають багатоповерхові будинки. Ракети пробивають будинки від даху до підвалу, не залишаючи людям жодного шансу. Фосфорні бомби випалюють будівлі, вражають людські кістки та спалюють легені. Так відбувається наступ російської армії. Еліаде пише: «Атака на наш світ — це дія міфічного дракона, який повстав проти творіння богів, Космосу, і намагається його знищити. Вороги належать силам хаосу. Кожне зруйнування міста рівнозначне поверненню до хаосу».

«Давній Змій», «дракон Хаосу», який увійшов до оповідань багатьох народів, символізує зло, що постійно прагне взяти реванш, помститися. Про цього супротивника Творця та творіння говорить Христос: «Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й вбивати та нищити».

Змій згинається, він змінює імперії, як шкіру, світові лідери відтворюють його загрозливе шипіння. Змій руйнує міста, повертаючи їх хаосу. Злодій приходить для того, щоб красти та нищити. Саме таким у цій (та й не лише у цій) війні ми бачимо армію Росії. Ця армія знищує міста, краде та вбиває. Ця армія повільно повзе за стародавнім змієм. Сьогодні він – Російська імперія. Сьогодні вона – хаос.

Розуміючи це, нам важливо розуміти наслідки таких спостережень. Українські еліти, люди зі слабким духом та корумповані, не мають чим протистояти хаосу. Та частина українського суспільства, що знищує сама себе в захоплюючих чварах і зростаючій апатії, не має чим протистояти змію. Західні бюрократи, що бояться помочитися повз унітазу, не мають чим протистояти Росії. Релігійні лідери, що сподіваються вплинути на ситуацію потоками гуманітарної допомоги та закликами до миру, не мають чим протистояти злу.

Ніщо з цього не зупинить стародавнього змія, що ковзає руїнами міст і сіл. Його здатний зупинити лише «сильний зі зброєю», про який говорить Христос в Євангелії від Луки: «Коли сильний зі зброєю охороняє свій дім, тоді у безпеці його маєток».

Тільки два фактори:

  • Сильні люди, здатні до опору та до охорони свого будинку.
  • Зброя.

Все, що робить сильних людей сильними – до перемоги. Все, що спонукає сильних людей чинити опір древньому змію – до перемоги. Все, що переконує сильних людей захищати своїх (родини, будинки, землю, цінності) – до перемоги. Все, що сприяє тому, щоб сильні люди мали достатньо зброї для їхньої боротьби – до перемоги. Якщо цього буде недостатньо – ми зникнемо так само, як і наші міста. Будемо перетворені давнім змієм на хаос.

Теги: #Блоги