Блог о. Ігоря Пелехатого_image

Блог о. Ігоря Пелехатого

«Священна» війна за «русскій мір»?!

05.07.2014, 14:15
«Важливо зрозуміти, чим насправді мотивуються збройні формування в Горлівці, Донецьку і Слов’янську, – заявив 13 червня в ефірі програми «Шустер.Livе» на УТ-1 глава Служби безпеки України (СБУ) Валентин Наливайченко. — Їхні лідери і їх найближче оточення вигодувані і затруєні ідеологією євразійського фундаменталізму... Небезпека в тому, що це в тому числі базується і сповідується як нова хвиля православія – православний фундаменталізм. На мій погляд, це найбільша загроза, яка взагалі могла вирости в головах тих, хто готує, засилає та ідеологічно обґрунтовує цю війну проти України».

Наведена вище цитата належить людині, яка відповідає за національну безпеку держави, а тому мусимо усвідомити, наскільки серйозні виклики стоять сьогодні перед українським суспільством, а насамперед, - перед українським християнством. Очільник СБУ не називає організацій та імен, які власне пропагують цей «православний» фундаменталізм, але вони відомі переважній більшості думаючих українців і, зокрема, читачам «Нової Зорі». Наш часопис за останніх півроку аргументовано доводив, що до новітньої агресії Росії проти України безпосередньо причетна Московська патріярхія РПЦ.

І  ось свіжі докази.

24 червня офіційний речник РПЦ МП Всеволод Чаплін, за повідомленням агенції «Інтерфакс-релігія», висловив переконання в тому, що зіткнення різних систем цінностей (читай православного «руского міра» і «розтлінного» Заходу) закінчиться силовим протистоянням:

«На жаль, силовий конфлікт цивілізацій неминучий. Ми не хотіли його. Ми пропонували діалог цивілізацій, співіснування країн з різними системами цінностей і з різними політичними системами, але наш заклик не був почутий». Фактично В. Чаплін стверджує про невідворотність світової війни, не залишаючи навіть натяку на порозуміння між «православним» Сходом і «зіпсованим» Заходом і традиційно посилаючись на волелюбність росіян: «люди розуміють, що або вони будуть вільними, але ця свобода буде дорого їм коштувати, або вони будуть жити під чиєюсь п’ятою, але багато з них скажуть, і правильно скажуть: навіщо нам тоді жити». Ось таке пояснення причин та неминучості православного фундаменталізму від о. Чапліна.

Не забарився доповнити свого колегу і перший заступник патріярха Кіріла (згідно табелю рангів в РПЦ МП) митрополит Іларіон Алфєєв. Так, на відкритті фестивалю «Славянское единство» 28 червня в місті Брянську у своєму вітальному слові Алфєєв вкотре повторив свою тезу про те, що в Україні триває громадянська війна. Вітаючи учасників фестивалю від імені патріярха Кіріла, митрополит запевнив, що патріарх молиться за єдність росіян, українців і білорусів.

 

На думку митрополита, сам Бог створив цю єдність, бо начебто в росіян, українців, білорусів єдина віра, єдина церква і єдиний патріярх. Що, на думку митрополита, дає можливість говорити про єдність цих народів аж до прирівняння цієї єдності до непорушної єдності... Таїнства подружжя.

Тут доречно згадати, що вислів митрополита Алфєєва «єдина віра, єдина церква, єдиний патріарх» є прямою калькою з нацистського лозунгу: «Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer» - єдиний народ, єдина держава, єдиний фюрер.

Більше того, митрополит єретично проголосив цю міфічну єдність такою ж самою, як єдність Божественних Осіб в Пресвятій Тройці. Оскільки традиційне християнство дотримується віри в Триєдність Бога, то тим самим митрополит Алфєєв заявив, що росіяни, українці і білоруси насправді один народ... у трьох іпостасях.

І ось нарешті у своєму останньому заклику нібито до миру сам патріярх Кіріл підкреслює, що «міжусобная брань» розгорілась не де-небудь, а «в южних прєдєлах історічєской Русі», жодним словом не згадуючи про суверенітет України як самостійної держави.

Але хоч наведені вище думки очільників РПЦ і мало сумісні із здоровим глуздом, проте вони повним ходом втілюються на Сході України, стаючи ідеологією терористичних банд, які свято переконані, що є визволителями і захисниками «святого» московського православія.

Так, одне з найорганізованіших угруповань заколотників на Донбасі, яке, за їхніми ж твердженнями, нараховує кілька тисяч «ополченців», має більш ніж промовисту назву: «русская православная армія» (РПА). Окрім терористичних акцій на Донеччині, вони активно формують «батальйони» для проникнення на Запоріжжя, Одесу, Миколаїв, Херсон і навіть Київ. Один з ватажків РПА П. Губарєв відверто заявляє, що їх благословила на війну «русская церковь». «Ето война за рускій мір», говорить Губарєв.

Ще одне бандугруповання має назву «Православний восход» і налічує 300 бойовиків.

Ідеологами «православного воїнства» на Донбасі є «Всемірний русскій православний собор», «Русскоє національноє єдінство» і «Союз православних граждан» націоналістичні організації, прямо афілійовані з верхівкою РПЦ МП. Зокрема, остання з них закликала громадян України:

«Пєрєходіте на сторону ополчєнія, народной православной арміі Святой Русі. ...Вмєстє будем бітся за Русь Святую і вєру православную!». До речі, 29 червня в соборі Алєксандра Нєвского УПЦ МП у Слов’янську було освячено «бойову» хоругву РПА із зображенням Нерукотворного Спаса, яку у руках тримав натхненник, координатор і стратег терористів кровожерний Стрєлок- Гіркін.

Як бачимо, повідомлення глави СБУ В. Наливайченка, зацитоване на початку, без перебільшення, тривожне. Московська патріярхія, усвідомлюючи неминучу втрату України, перейшла до рішучих дій, спрямовуючи т. зв. «православну» ідею «русского міра» у русло фундаменталізму на зразок ісламського та сподіваючись таким чином досягти радикального імперського реваншу.

Ідеологічно надихаючи заколотників, РПЦ МЦ безперервно атакує українське християнство: УГКЦ, УПЦ КП, протестантські громади. А тому настала найвища пора для згуртування християн-українців, щоб духовно протидіяти агресорам. Наша зброя не кулемети і гармати, а взаємна злагода, братня любов і спільна молитва за єдність, мир і добробут України.

Наближаємося до чергової річниці Хрещення нашого народу. Ще є час, щоби організувати спільне велелюдне молитовне відзначення цієї події 28 липня всіма українськими Церквами. І тим самим ще раз підтвердити, що ми єдиний християнський народ, який був, є і буде і якого ніхто не перекреслить, бо щезнуть всі перевертні й приблуди і орди завойовників-заброд!

 

Останні новини

Вчора
28 листопада