Блог Надійки Гербіш_image

Блог Надійки Гербіш

Усвідомлене використання ресурсів

25.07.2011, 14:19
усвідомлення використання ресурсів

Найголосніше про обмеженість наших ресурсів кричать, мабуть, дві ланки професіоналів: екологи та люди, які розробляють системи тайм-менеджменту. Я спробую приєднатися до них і голосно покричати про усвідомлене використання цих обмежених ресурсів – раптом спрацює?

У будь-якому випадку, у першому моєму правилі в цій системі цінностей йдеться про наступне: Якщо є ресурс (у даному випадку – ідея), його не можна закопувати. Чому? Історія показує, що закопувачі талантів/ресурсів/потенціалу закінчували дуже погано.

У сучасному орієнтованому на успіх діловому світі жодну біблійну притчу не згадують і не намагаються подати в різних інтерпретаціях так часто, як притчу про таланти, котра записана в 25-му розділі Євангелії від Матвія.

Не хочу ніяк трактувати цю історію, лише зупинюся на декількох очевидних ключових моментах:

1) талантом (тобто певними ресурсами) наділена кожна людина;

2) однакові ресурси можна використати по-різному і, відповідно, отримати різні результати;

3) час, відведений на використання цих ресурсів, обмежений;

4) у цій системі неможливо виграти джек-пот і дочекатися дива, оскільки в даному випадку справедливість стоїть вище за милість;

5) страх невдачі здатен згубити не лише талант, але й людину, яка йому піддається;

6) у тих, хто ризикує і працює, не покладаючи рук, все вдається – більше того, крім плодів своєї праці вони ще й отримують винагороду;

7)  Бог не помиляється. Він дає «кожному за спроможністю його».

Я абсолютно переконана, що життя – не лотерея. І навіть не «коробка шоколадних цукерок» (с). Кожен із нас приходить у цей світ і отримує набір ресурсів. Тут хочу наголосити: не проблем і не несприятливих обставин, а саме ресурсів чи то пак потенціалу. Кожен – за власною спроможністю. І перед кожним стоїть задача використати їх, мудро вкласти, орудувати ними й отримати результати (а не, боронь Боже, наслідки).

Створивши землю, Бог настановив Адама та Єву за управляючих. Внаслідок їхнього вибору змінилися деякі правила гри, але суть залишилася тою ж, так само і роль людей залишилася незмінною.

Ресурсів у нас є більше, ніж ми спроможні уявити. Ось лише декілька категорій, на які можна розділити багатства, залишені Творцем під нашу відповідальність.

  1. Час – надзвичайно обмежений, вичерпний ресурс, мудре використання якого, тим не менше, може принести чи не найбільші результати.
  2. Природа – ресурс, до якого ми звикли ставитися, як споживачі, а не як управляючі.
  3. Здоров’я – найцікавіше, що цей ресурс ми теж використовуємо виключно як споживачі.
  4. Таланти/розум/ідеї/здібності/освіта – усім відомо, що ми використовуємо не більше 3 % власного потенціалу.
  5. Моральні цінності та принципи – знову ж таки, наголошую, цей ресурс не є обмеженням чи перешкодою; навпаки, його використання має надзвичайно великий позитивний потенціал.
  6. Гроші та матеріальні цінності – проблема, як не дивно, повторюється: ми зазвичай ставимося до цього ресурсу виключно як споживачі, що заважає використовувати його мудро.
  7. Простір – ідеться не лише про країни-території-міста, але й про наші будинки-квартири, кухні-шафи-холодильники-поверхні робочого столу.

На кожній із цих категорій варто зупинятися окремо. І попри моє велике бажання поділитися маленькими таємницями, які допомагають мені усвідомлено використовувати власні ресурси, годинник продовжує тікати: сьогоднішній ліміт часу на теорію закінчився, буду приступати до практики :).

Але якщо у вас є ідеї з приводу – не закопуйте і не замовчуйте їх, будь ласка. Присвятіть трохи часу вербалізації теорії – і відчутні покращення у практичній її реалізації не забаряться!